top of page
Kadıköy VRF Klima Servisi.png

Kadıköy VRF Klima Servisi
 

Klima Arıza Onarım Bakım Montaj Hizmeti İstanbulun Tüm Bölgelerine Aynı Gün Servis İmkanı İle..

Neden Biz

Orjinal Yedek Parça Garantisi ile 7/24 garantili Klima Servis hizmeti..

kadıköy klima servisi

Garantili Hizmet

Size garantili bir hizmet sunmaktan gurur duymaktayız.Yaptığımız işlemlere en az 1 yıl garanti vermekteyiz

Ücretsiz Çağrı Merkezi

Ücretsiz Çağrı Merkezi hizmetimiz ile 7/24 ücretsiz destek alabilirsiniz

Uzman Kadro

En iyi hizmeti verebilmek amacıyla uzman,deneyimli MYK beleli profösyönel bir ekibe sahibiz.

Servislerimiz

Kadıköy KlimaTamir Bakım İşlemlerimiz MYK Beleli Uzman Kadromuz İle Yapılmakta Olup Yapılan İşlemler En az 1 Yıl Garanti Kapsamı Altındadır.

kadıköy klima servisi
kadıköy klima servisi

Klimanızın uzun ömürlü ve verimli bir şekilde çalışması için düzenli periyodik bakım şarttır.

kadıköy klima servisi
markalar

Kadıköy VRV -VRF Klima Servisi

Kadıköy VRV-VRF Klima Servisi

Kadıköy VRV-VRF Klima Servisi olarak, kadıköy bölgesinde hizmet veren firmamız tüm marka ve model klimalarınıza tamir ve bakım servis hizmeti sunmaktadır.

2006 yılında kurulan Kadıköy VRV-VRF Klima Servisi olan firmamız, kadıköy bölgesinde bireysel ve kurumsal müşterilerine alanında uzmanlaşmış ekibi ile en kısa zamanda çözüm üretmektedir.

Her marka ve model Duvar Tipi - Yer Tavan Tipi - Kaset Tipi - Salon Tipi - Kanallı Tip klimaların klima tamiri, bakımı ve montaj servisinde garantili hizmet sunmaktayız.

Teknik servis hizmetlerimiz arasında klima sökme, takma, klima kart tamiri ve klima yer değiştirme işleriniz yapılmaktadır.

Kadıköy VRV-VRF Klima Servisi

Klima montajı için en önemli kriterlerden biri montaj yerinin doğru tespiti devamında kulanılan malzemenin kalitesidir. Dış ünite ve iç ünite arasında ki mesafenin kısa olması, klimanın ısıtma ve soğutma işlemlerini daha verimli yerine getirmesini sağlar ama unutmamak lazımki klima iç ünite ve dış unıte mesafesi en az 3 m olmalıdır.Eğer daha kısa olursa cihazın kompresörü yağ basıp verım alınamaz..Kadıköy Klima Servisi Olarak klima montajı işleminden önce, müşterilerine en uygun montaj planını sunar. Klimanın verimli,sağlıklı çalışması planının yanında en önemli hususlardan biri de görsel olarak güzel konumlandırılmasına dikkat eder devamında klima montajında en önemli unsurlardan biriside klima borsunun bakır olması gerektiğidir.Klima montaj yerinin tespiti ve doğru konumlandırılması, alınacak verimin ve klimanızın daha uzun ömürlü çalışması için önemlidir. Aksi durumda hava sirkülasyonu engellenen cihazlar ısınarak arıza verir.

Kadıköy VRV-VRF Klima Servisi

Servisimizdeki ustalarımız MYK belgeli olup arızalanan klimalarınızın tüm sorunlarını tamir edebilecek tecrübeye sahiptirler.Arızalanan klimaların sorunları servisimiz tarafından tespit edilir, ustalarımız tarafından çözüm önerileri müşterilerimize sunulur. Parça değişimi olacaksa orjinal veya yan sanayi parça fiyatları verilir ve işlemlere başlanır.

Kadıköy VRV-VRF Klima Servisi Tamir esnasında kullandığımız parçalar ve işçilik firmamız tarafından 1 yıl garantili olup yaptığımız işin sonuna kadar arkasında olan firmayız.

Kadıköy VRV-VRF Klima Servisi olarak en önemli konuların başında müşterilerimizin memnuniyeti gelmektedir. Yaptığımız işi benimseyerek çözümler üretmekteyiz.

Klima tamir sorunlarınıza profesyonel çözüm bulmak için bizi arayın.

Kadıköy VRV-VRF Klima Servisi

Klimanızın sağlıklı çalışması için yılda 2 kez bakım yaptırılması gerekmektedir. Bu 2 bakım periyodu kış mevsimine girmeden önce (ısıtma), diğer bakımda yaz mevsimine girmeden önce (soğutma) yaptırılmalıdır.

Bakım yaptırılmayan klimalar, filtreler ve dış ünitelerin kirli partiküller sonucunda tıkanması sonucunda zorlanarak çalışmasına ve arıza vermesine sebep olmaktadır.

Gaz basıncı kontrolleri, elektrik akımı kontrolleri, fan pervane temizliği, gerekiyorsa hava filtresi değişimi, eksik ise gaz ilavesi ve basınçlı su ile dış ünite temizliği gibi işlemler yapılır.

Küçük maliyetlerle yaptırabileceğiniz klima bakımını aksatırsanız, kullanmaya devam ettiğiniz taktirde parçalara zarar vererek sizlere daha fazla masraf çıkarabilir.

Kadıköy VRV-VRF Klima Servisi , arızalanan tüm ürün modellerini kısa bir süre içerisinde onarmaktadır. Salon tipi, duvar tipi veya Vrf sistemleri gibi tüm klima çeşitleri firmamız tarafından işlem görmektedir

Kadıköy VRV-VRF Klima Servisi  olarak Kadıköyün tüm semtine 7/24 hizmet vermekteyiz. Alanında uzman ekiplerimiz ile birlikte 2008 yılından itibaren garantili hizmet veriyoruz.

Kadıköy VRV-VRF Klima Servisi olarak Klima Montajı, Klima Tamiri ve Klima Bakımı işlemlerini uzman ekiplerimiz ile birlikte sizlere sunmaktayız.

Uzman kadrosu ile tüm marka ve model klimalarınıza teknik destek olan firmamız split Klima Servisi, Split Klima bakımı, Split Klima montajı, Klima Sökme-Takma, Klima arızası, Klima Yer Değişimi, Klima Satışı, Klima parçaları satışı, teknik destek, Beyaz Eşya, Klima, Kombi ve Doğalgaz servis, proje, tamir, bakım teknik servis hizmetleri sunmaktadır.

Klima tamiri, klimanın bakımı ve onarımlarının düzenli olarak gerçekleştirilmesi, cihazın ömrünün uzaması ve performans artışı açısından önemlidir. Bu noktada ihtiyacınız tecrübeye sahip kaliteli firmalarla çalışmaktır. Klima Tamir Servisi, klima tamiri sunan firmalar arasındadır.

Firmamız müşterilerine nitelikli ekip arkadaşlarıyla kaliteli klima tamiri hizmeti sunmaya önem vermektedir. Kadıköy VRV-VRF Klima Servisi,klima tamiri ve bakımında tüm parçaları büyük titizlikle kullanır böylece ürünün eski performansına dönmesine ve yeniden çalışmasını sağlar.

Klima tamiri hakkında merak ettiğiniz tüm soruları ekiplerimiz tüm tecrübesiyle yanıtlayacaktır. 

Kadıköy VRV-VRF Klima Servisi,daima bütçenizi düşünür ve klima tamiri konusunda ekonomik hizmet verir. Firmamızın ücretleri düşük olduğu gibi hizmet kalitesi de yüksektir. Klimalarınızdaki sorunlar en kısa sürede tespit edilir ve orijinal parçaları ile değişim yapılır. 

Klima markası ne olursa olsun her zaman tamamen orijinal parçaların kullanılmasına önem verilir. Klima tamiri sırasında cihazın genel ve önemli parçalarının zarar görmemesine dikkat edilir. 

Kadıköy VRV-VRF Klima Servisi,sadece tek bir marka değil, tüm marka ve model klimaların tamiri gerçekleştirmektedir. Böylelikle klimanız hangi marka olursa olsun Klima Tamir Servisine ulaşabilirsiniz. 

Kadıköy VRV-VRF Klima Servisi,sadece klima tamiri değil bakımı da yapmaktadır. 

Kadıköy VRV-VRF Klima Servisi

Kadıköy Klima Servisi her türlü klima arıza, tamiri, bakımı, kurulumu, montajı ve gaz dolumu işlerinde tecrübeli kadrosuyla yanınızdadır.Ekiplerimiz uzun yıllardır iklimlendirme ve havalandırma sistemleri sektörüne yönelik çözümler geliştirmektedir.

Uzman personellerimizin edindiği bilgi ve tecrübeyle müşterilerimize en kaliteli hizmeti sağlamak için çalışıyoruz. Klima servisi alanında işinin ehli teknisyen kadromuzla 100% müşteri memnuniyeti odaklı hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Kadıköy VRV-VRF Klima Servisleri arasında öncü firmalardan biri olmamızı sağlayan, müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışımızdır.

Klima servisi seçiminde dikkat

Kadıköy semtinde montaj, kurulum, gaz dolumu, bakım ve tamir servisi sağlayan birçok klima tamircisi vardır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu güvenilir ve kaliteli hizmete erişebilmektir. Servis hizmeti alırken anlık değil uzun vadeli düşünülmesi gerekmektedir. Uzman olmayan kişiler tarafından yapılan yanlış veya bilinçsiz işlemlerin klimayı riskli hale getireceği unutulmamalıdır. Klima üzerindeki yapılan her işlem modern cihazlar kullanılarak, teknisyenler tarafından yapılmalıdır. Kalitesiz ve özensiz işçilik klima o an çalışsa bile ileride daha büyük problemlere yol açmaktadır.

Klima servisi seçerken kesinlikle gerekli belgelere sahip olup olmadığı araştırılmalıdır. Yerinde yapılan işlemlerin garantili olması da bir o kadar önem taşımaktadır. Ayrıca gelen servisin kullandığı yan sanayi yedek parça kullanımına dikkat etmek gerekir.

Kadıköy VRV-VRF Klima Servisi tüm bakım, onarım, montaj işlemlerinde garantili ve uygun fiyat politikası ile hizmetinizdedir. Yerinde klima servis hizmeti sayesinde klimanız yerinden çıkartılmadan tamir işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Firmamız kullandığı yedek parçalar ve yaptığımız işlemler tümüyle garantimiz kapsamındadır. Hizmet öncesinde ve sonrasında müşterilerimiz her konuda bilgilendirilmektedir. Servis sonrası müşterilerimiz ihtiyaç duyduğunda uzman personellerimiz tarafından teknik servis desteği sağlanmaktadır.

Kadıköy klima sök tak ihtiyacınız için yerinde ve uygun fiyatlı hizmet veriyoruz. Çalışanlarımız ile birlikte mevcut klima ünitenizi özenle söküyor ve yerine istediğiniz yere klima montajınızı yapıyoruz. Kadıköy klima sök tak fiyatı konusunda ise diğer firmalara nazaran daha uygun fiyatlar vererek sizlerin sıcak havalardan bunalmamalarını sağlıyoruz. Daha fazla bilgi ve fiyat teklifi için whatsapp üzerinden bizlere yazabilir veya arayabilrisiniz.

Klima Tamiri İle Klimanızın Ömrünü Uzatıyoruz !

Klimanız da bir arıza mı oldu? Sıcak yaz günlerine yaklaştığımız bu dönemde bu tür sorunlar ile baş başa kalabiliyoruz. Klimanızın arızalanması hem konforunuz açısından hem de klimanızın ömrü ve performansı açısından da büyük bir önem arz etmektedir. Kadıköy Klima Servisi ekiplerimiz en doğru teknikler ve profesyonel ekip arkadaşları ile sizlerin 7/24 hizmetindedir. Ne tür arıza olursun olsun size uygun fiyat garantisi ile hizmet vermeye hazırız. Bizler sizlere bir telefon kadar yakınız.

Klima için en iyi tamir aslında bakımdır

Kadıköy klima bakımı cihazın sağlıklı ve uzun ömürlü kullanımını sağlamak için yapılan bir dizi işlemdir. Filtre ve genel temizliği yapılan klima güvenilir ve sorunsuz bir şekilde size edecektir.

Modern klimalar yeni teknolojileri sayesinde ısıtma ve soğutma dışında ortam havasının temizlenmesini de sağlamaktadır. Düzenli bakımı yapılan klima yaşam ortamınızın ferah, temiz ve sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

Müşterilerimize tavsiyemiz altı ayda bir cihazlarının bakımlarını aksatmadan yaptırmaları şeklindedir. Bakım ile önce filtreler olmak üzere iç ve dış ünitelerinin temiz olur. Bu sayede klima içerisinde toz birikmediği gibi bakteri oluşumunun da önüne geçilmektedir. Aksi takdirde klimada biriken toz ve bakterilerin ortama yayılması çeşitli sağlık sorunlarına neden olabilmektedir.

Ayrıca bakım esnasında klimada gaz kaçağı olup olmadığına da bakılmaktadır. Eğer gaz kaçağı var ise arızanın nedeni tespit edilerek tamiri yapılmaktadır.

Gazı biten klimaya klima gazı doldurmak

Kadıköy klima gazı dolumu çeşitli sebeplerden dolayı biten gazın tamamlanması işlemidir. Klima gazı, ek yerlerinde veya borulardaki kaçak ya da klima montajındaki hatalardan dolayı zamanla bitebilmektedir. Bu durumda yapılaması gereken klima gazı basma işlemdir. Gaz ölçüm işlemi ya da gaz dolumu kesinlikle uzman teknikerler tarafından yapılmalıdır.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri de kullanılan gazdır. Klimaya gaz basarken mutlaka testlerden geçmiş doğaya zarar vermeyen gaz tercih edilmelidir. Sağlıksız gaz kullanmak veya gaz dolumu esnasında yapılan hata sağlınızı ve güvenliğinizi tehlikeye atmaktadır.

Kadıköy Klima Servis ve Bakım Ücretleri

Kadıköy Klima Servisi tamir, bakım ve sökme takma işlemlerinde en uygun fiyatları sunmayı ilke edinmiştir. Kaliteden ve orjinal yedek parça kullanımından ödün vermeden en doğru fiyat politikası ile hizmetlerimiz sürmektedir. Yapılan işlemin özelliğine göre oluşan masraf ve servis ücretleri değişiklik gösterir. Güncel klima bakım fiyatları servis talebi oluşturulurken müşteri temsilcimizden öğrenilebilmektedir. Tamir masrafı ile ilgili ise önce klimadaki arızanın ve yedek parça ihtiyacının tespiti gereklidir.

Her marka klima kompresörü ve kart arızası ile diğer tüm arızlar Üsküdar klima servis teknisyenleri tarafından giderilebilmektedir.

Kadıköy Arçelik Klima Servisi

Kadıköy Mitsubishi Klima Servisi

Kadıköy Baymak Klima Servisi

Kadıköy Alarko Klima Servisi

Kadıköy Toshiba Klima Servisi

Kadıköy Viessman Klima Servisi

Kadıköy Fujitsu Klima Servisi

Kadıköy Siemens Klima Servisi

Kadıköy Samsung Klima Servisi

Kadıköy Daikin Klima Servisi

Kadıköy Vestel Klima Servisi

Kadıköy Arçelik Klima Servisi

Kadıköy Midea Klima Servisi,

VRF SİSTEMLERİN ÇALIŞMA PRENSİBİ NEDİR?İklimlendirme sektörüne büyük yenilik katan VRF sistemi nedir diye bakıldığında: Variable Refrigerant Flow kelimelerinin baş harfleri ile kısaltılan VRF, Türkçeye “değişken debili soğutucu akışkan” gibi geçiyor. VRF
klima sisteminde de birden çok iç ünite, aynı dış ünite veya dış ünite grubuna bağlı olarak çalışabiliyor. Peki bu sistem kapsamlı anlamda nedir ve nasıl çalışır? 

“Variable Refrigerant Flow” sözcüklerinin baş harflerinden meydana gelen VRF kısaltması, Türkçeye “değişken debili soğutucu akışkan” gibi ifadeler ile geçiyor. Yani sistem içerisinde bulunan akışkanın debisi değişebiliyor ve böylelikle anlık olarak ihtiyaç duyulan kapasite ayarlanabiliyor. VRF klima sistemi de temelde birden fazla iç ünitenin, aynı dış ünite grubuna bağlı olarak çalışması esasına dayanıyor. Bu açıdan VRF klima nedir sorusunun yanıtı da şöyle: Bu sisteme sahip klimalarda birden fazla iç ünitenin tek bir bakır boru hattı ile aynı dış ünite / dış ünite grubuna bağlı çalışması. Bir adet dış ünite ile birden fazla iç ünitenin kontrol edilmesini sağlayan VRF sistemi, binanın değişen kapasite ihtiyaçlarına göre soğutkanın akışını da kontrol edebiliyor. VRF sistemleri çalışma düzeni genel olarak bu şekilde ilerliyor. İç üniteler ile dış ünite arasında bağlantı sağlayan bakır borulama hattının üzerinde akışkan gaz, ısıtma ve soğutma işlevini yerine getirmek üzere transfer edilebiliyor. Ayrıca VRF sistemler, çevre dostu olarak bilinen R-410A soğutucu akışkanı kullanıyor. R-410A, ozon tüketim katsayısının (ODP) sıfır oluşu ile çevre dostu bir gaz olarak biliniyor. Yanıcı olmaması, GWP (küresel ısınma potansiyeli) değerinin 2340 olması da bu gazın bilinen ve öne çıkan diğer özellikleri. VRF klima sistemleri bunların yanı sıra akıllı inverter teknolojisine sahip. Isı geri kazanımı noktasında gelişmişliğe sahip olan VRF sistemler, böylece ısıtma, soğutma, havalandırma işlemlerini aynı anda tek bir sistem üzerinden yaparak da enerji verimliliğini artırabiliyor. Ek olarak bölgesel iklimlendirme kontrolü sayesinde bireylerin sistemde kendi tercihlerini öne almasını kolaylaştırıyor.

VRF Sistemleri Çalışma Prensibi


VRF sistemi çalışma prensibi aslında oldukça kolay anlaşılır aşamalardan meydana geliyor. İlk olarak VRF klima çalışma prensibi temelde dış ortama yerleştirilen bir dış ünite / dış ünite grubu ve buna bağlı çok sayıda iç üniteden meydana geliyor. Dış ünite grubu ile iç üniteler arasındaki fiziksel bağlantı ise bakır boru hattı ile oluşturuluyor. Hassas kontrole sahip bir otomasyon sistemi de çizdiğimiz bu çerçeveye eklememiz gereken bir diğer madde. Tüm bunlar VRF sisteminin sağlayıcıları olarak sayılabilir. Sistemde dolaşan soğutucu gaz da iklimlendirmeyi sağlıyor. Dış üniteden çıkan bakır boru hattı (gaz ve sıvı), iç üniteler boyunca sistemi dolaşıyor ve ardından tekrar dış üniteye dönüyor. İç mekânlardaki her bir iç ünitenin bakır boru hattına bağlanabilmesi içinse “joint” adı verilen bağlantı elemanları kullanılıyor. Bu Y harfine benzeyen bağlantı elemanı da bakırdan imal ediliyor. VRF sistemlerinin avantajı da genel olarak bu çalışma prensibinden kaynaklanıyor. Yani, her bir ünite ana boru hattına bağlı olup birbirinden bağımsız olarak kontrol edilebiliyor. Böylelikle ihtiyaç duyulmayan alanlarda iklimlendirme yapılmıyor ve bu da enerji verimliliğine destek oluyor. Özetlemek gerekirse: VRF çalışma prensibi sayesinde aynı anda birçok iç üniteyi kontrol ederken, hepsini aynı anda devreye sokmanız da gerekmiyor. Yalnızca ihtiyaç duyulan alanlardaki iç üniteleri devreye sokabilir, böylece ihtiyaç duyulmayan alanlarda gereksiz enerji sarfiyatını önleyebilirsiniz. Sistemin adeta kalbi diyebileceğiniz unsur ise DC inverter kompresörler. Bu kompresörler, toplam kapasiteyi hassas olarak ayarlayabiliyor. Böylece her odanın ihtiyacına göre gaz debisi ayarlanabiliyor. DC inverter kompresörler bu açıdan minimum enerji kullanımını kolaylaştırıyor. Sonuç olarak tüm sistem ihtiyaç duyulduğu kadar çalışıyor ve gereksiz enerji harcanmasının önüne geçiliyor.

VRF Sistemlerinin Çeşitleri


VRF sistemler; hava soğutmalı VRF sistemleri ve su soğutmalı VRF sistemleri olarak da ikiye ayrılıyor. Hava soğutmalı VRF sistemlerinde ısı transferi fanlar yardımı ile yapılıyor. Bunlar, en yaygın VRF sistemleri olarak da biliniyor. Su soğutmalı VRF sistemleri ise ısının suya aktarılması anlamına geliyor. Bu sistemlerde fana ihtiyaç duyulmuyor ve ısı, herhangi bir kaynaktan sağlanan suya aktarılıyor. Bu iki sistem, hava kondenserinin soğutma şekline göre ortaya çıkmıştır. Bunun dışında mesela işletme özelliklerine göre de VRF sistemlerini iki gruba ayırabiliriz. Bunlar da Heat Pump VRF sistemleri ve Heat Recovery VRF sistemleri şeklinde. Heat Pump VRF sistemlerinde iç üniteler aynı modda çalışıyor. Yani aynı anda ısıtma ya da soğutma yapılamıyor. Heat Recovery VRF sistemlerinde ise iç üniteler farklı modlarda çalışabilir. Yani, biri ısıtma sağlarken diğeri soğutma sağlayabiliyor.

Biz Kimiz

2006 yılından bu yana Kadıköyde 16 adet gezici klima servis aracımız ile aynı gün hizmet garantisi. %100 Uygun fiyat garantisi ile birlikte tüm tamir – bakım – montaj işlemleri 2 yıl garantimiz altındadır. Haftanın 7 günü hizmet vermekteyiz. Bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

  • 7/24 Ücretsiz Destek Hattı

  • Aynı Gün Servis Garantisi

  • Yerinde Çözüm Hizmeti

  • Garantili Kurumsal Servis

bottom of page